Wybierz swój język

Pryzmaty

Image
Image
Image
Image


Szeroki wybór z kilkuset produktów

Pryzmaty optyczne


Pryzmaty używane są do zmiany kierunku wiązki światła dla wybranego kata padania. Wybór pryzmatu zależy od budowy, materiału oraz rodzaju pokrycia.


Instrumentation Prism

Pryzmaty służą do obracania, odwracania lub przywracania obrazu. Pryzmaty rotacji obrazu są idealne do stosowania w mikroskopach, teleskopach lub lunetach strzeleckich, lub w mikroskopii, astronomii lub przemyśle obronnym.

Pryzmaty Schmidta tworzą prawostronny obraz z odchyleniem promienia 90 °. Pół pryzmaty Penta tworzą odchylenie promienia 45 ° bez odwracania lub cofania obrazu. Połączenie półpryzmatycznego pryzmatu z odpowiednim pryzmatem Schmidta tworzy parę pryzmatów Pechan. Para pryzmatów Pechan odwraca obraz bez odchylania linii wzroku. Pryzmaty dachowe Amici odwracają lub odwracają obraz podczas zginania linii wzroku o 90 °. Pryzmaty Dove tworzą obraz lewostronny podczas obracania obrazu o 90°.


Dispersion Prism

Pryzmaty dyspersyjne są używane w aplikacjach, które wymagają rozdzielenia padającego światła na długości fal składowych. Na przykład, kiedy białe światło wchodzi do Pryzmatu Dyspersyjnego, zostaje ono podzielone na trzy elementy: czerwony, zielony i niebieski. Pryzmaty dyspersyjne są idealne do strojenia spektroskopowego lub laserowego.


Light Pipes

Służą do podziału padającego światła na określony procent, który jest niezależny od polaryzacji.


Anamorphic Prism

Anamorficzne para pryzmatów służy do rozszerzania wiązki laserowej w jednym wymiarze. Dzięki temu idealnie nadaje się do przekształcania eliptycznego kształtu wiązki diod laserowych w prawie okrągły.


Wedge Prism

Mogą być stosowane indywidualnie do odchylania wiązki laserowej o zadany kąt lub (dwa pryzmaty) do sterowania wiązką. Zdolność pojedynczego pryzmatu do odchylania kąta padającej wiązki mierzy się w dioptriach za pomocą 1 dioptrii odchylającej wiązkę o 1 cm w odległości roboczej 1 m.


Dove Prism

Gdy pryzmat zostanie obrócony wokół osi podłużnej, obraz zostanie obrócony o dwukrotny kąt, pod jakim obraca się sam pryzmat.  


Rhomboid Prism

Pryzmaty romboidalne są powszechnie używane do przemieszczania wiązki laserowej bez zmiany jej kierunku. W zastosowaniach obrazowania pryzmaty romboidalne przemieszczą oś optyczną bez odwracania obrazu. Przesunięcie boczne jest równe długości pryzmatu (określonej przez wymiar D).


Right Angle Prism

Pryzmaty kątowe są zwykle używane do załamywania ścieżek obrazu lub do przekierowywania światła pod kątem 90 °. Pryzmaty kątowe to pryzmaty zaprojektowane pod kątem 90°. Zastosowanie dwóch pryzmatów kątowych razem jest idealne do zastosowań związanych z przemieszczaniem obrazu lub wiązki.


Corner Cube Prism

Retroreflektory są tak zaprojektowane, aby odbijały promień lub wiązkę wchodzącą na powierzchnię pryzmatu, niezależnie od jego położenia, z powrotem na siebie.Szukasz pomocy w doborze optyki?

Skontaktuj się z nami

Right Angle Prisms

Light Pipes and Homogenizing Rods

Dispersion Prisms

Mounted Prisms

Penta Prisms

Retroreflection Prisms

Image Rotation Prisms

Specialty Prisms

Dostawcy

Nasi partnerzy w tej kategorii
Image

Usłyszane w sieci

 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

 Albert Einstein