Wybierz swój język

LAMPY WZORCOWE

Image
Image
Image
Image


Lampy do kalibracji radiometrycznej i długości fal

Oferujemy usługi kalibracyjne lamp, jednak każdy z użytkowników może wykonać kalibrację we własnym zakresie przy użyciu poniższych lamp.Masz pytania?
Napisz do nas

Lampy do samodzielnej kalibracji długości fal


Lampy do samodzielnej kalibracji na bazie linii emisyjnych wybranego źródła. Atomowe linie emisyjne są bardzo wąsko rozmieszczone - dokładność sięga nawet 0,001 nm.

Linie emisyjne z lamp atomowych są najbardziej niezawodnymi standardami kalibracji długości fali. Wynikające z przejść poziomów atomowych te linie emisyjne są nieodłącznie związane ze źródłem i dlatego są wzorcami podstawowymi, które same nie wymagają kalibracji. Emisja atomowa jest prawie nieskończenie wąska; co oznacza, że pozycja linii emisyjnej może być dokładna do 0,001 nm. Ten wysoki poziom dokładności i niezawodności sprawia, że lampy te idealnie nadają się do procedur, od rutynowych kontroli działania przyrządów po całkowitą ponowną kalibrację spektrometru.

Dostępne w konfiguracjach obejmujących zakres od UV do bliskiej podczerwieni, wybierz źródło kalibracji lub użyj kombinacji różnych źródeł, które pasują do interesujących Cię analitycznych długości fal i obejmują cały zakres pomiarowy. Te źródła kalibracji działają z zasilaczem 12 VDC (dołączonym do źródła) lub baterią 9 V.

Calibration SourceTypeWavelength Range
HG-1
Mercury Argon253 – 1700 nm
KR-1
Krypton427 – 893 nm
NE-1
Neon540 – 754 nm
AR-1
Argon696 – 1704 nm
XE-1
Xenon916 – 1984 nmLampy do samodzielnej kalibracji radiometrycznej.


Skalibrowane radiometrycznie źródła światła są dokładnie mierzone i charakteryzowane, aby dostarczać znaną ilość światła z bardzo małą niepewnością. Niezależnie od tego, czy chodzi o najwyższy poziom identyfikowalności podczas pracy z agencjami regulacyjnymi w branży spożywczej lub farmaceutycznej, czy o nowy projekt przyrządu, w którym dokładne porównanie jest koniecznością, wzorce kalibracji radiometrycznej dostarczają danych, którym można zaufać. Używając dobrze znanych i identyfikowalnych standardowych materiałów, zakupione źródło światła jest mierzone do tych punktów odniesienia. Tworzy to nieprzerwany łańcuch identyfikowalności, zapewniający najwyższą jakość i najbardziej wiarygodne dane.

Ponieważ każdy element skalibrowanego systemu niesie ze sobą niewielką ilość błędów lub niepewności, Twoje konkretne źródło światła musi być dokładnie i indywidualnie scharakteryzowane. Twój system jest analizowany statystycznie i porównywany z dobrze znanymi wzorcami, a wynikowe dane kalibracyjne dla twojego źródła radiometrycznego są definiowane w certyfikacie, który wyjaśnia każdy wkład w niepewność i jego wpływ na każdy punkt danych kalibracyjnych.

Skalibrowane radiometrycznie źródła obejmują zakres od UV do bliskiej podczerwieni.

Dostępne są również usługi kalibracji radiometrycznej - fabrycznej.UV-Vis-NIR Radiometric Calibrated Light SourcesVis-NIR Radiometric Calibrated Light Sources
DH-3P-CALHL-3P-CAL
DH-3P-BAL-CALHL-3P-INT-CAL

DH-3P-CAL i DH-3P-BAL-CAL

HL-3P-CAL

HL-3P-INT-CAL

Dostawcy

Nasi partnerzy w tej kategorii
Image

Usłyszane w sieci

 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

 Albert Einstein