Select your language

KAMERY
MACHINE VISION

Image
Image
Image


Kamery do wielu zastosowań!


Kamera wizyjna to urządzenie elektroniczne, które rejestruje obrazy i czasami dźwięk w formie elektronicznej. Jest szeroko używana do różnych celów, takich jak rejestrowanie wydarzeń, nadzór, komunikacja wideo, produkcja filmów, badania naukowe i wiele innych zastosowań.
Kamery wizyjne są używane w różnych dziedzinach, w tym w systemach bezpieczeństwa, telewizji przemysłowej, fotografii, produkcji filmowej, medycynie, badaniach naukowych, monitoringu środowiska i wielu innych obszarach, gdzie rejestrowanie obrazów i/lub dźwięku jest istotne.

Oprócz podstawowych zastosowań, kamery wizyjne znalazły szerokie zastosowanie w dziedzinach takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Technologie rozpoznawania obrazu, analizy behawioralnej, śledzenia obiektów, rozpoznawania twarzy i innych zastosowań opartych na widzeniu komputerowym są rozwijane przy użyciu kamer wizyjnych. Te zaawansowane systemy umożliwiają automatyzację wielu procesów, zwiększając efektywność i precyzję różnych aplikacji, od produkcji przemysłowej po pojazdy autonomiczne. Kamery wizyjne są również kluczowym elementem w rozwoju technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR). Umożliwiają one śledzenie ruchu użytkownika, co przekłada się na bardziej realistyczne i interaktywne doświadczenia w świecie wirtualnym.Camera Link® to technologia z najszybszą transmisją danych, tj. do 3.6Gb/s.

Kamery FireWire używają technologii przesyłu danych FireWire IEEE-1394. FireWire.A oferuje transfer danych do 400Mb/s, dla przewodu maksymalnie do długości 4.5m. FireWire.B oferuje przesył danych do 800Mb/s, przy szklanym światłowodzie do 100m.

Kamery USB używają technologii USB 2.0  USB 3.0. USB 2.0 z szybkością transferu 480 Mb/s a USB 3.0 z szybkością do 5 Gb/s.

Kamery używane w zastosowaniach kilku kamer, szybkim transferze danych, do 1000Mb/s, i długich przewodach.

Kamery NIR służą obrazowaniu w zakresie bliskiej podczerwieni. Ich podstawowe zastosowania to obrazowanie w ciemni, wykrywanie materiałów przy użyciu fluorescencji w mikroskopii, wykrywanie defektów niewidocznych w zakresie widzialnym.

Prezentowane kamery OEM są przeznaczone do integracji z systemami własnymi. Kamery prezentują szeroki zakres parametrów: sensory CCD (wysokiej rozdzielczości) lub CMOS (szybciej otrzymywany obraz).Przejdź do kamer
szybkich

Przejdź do kamer
mikroskopowych

Masz pytania?

Kamery USB

Kamery z Camera Link®

Systemy do obrazowania

Kamery NIR

Kamery z FireWire

Akcesoria do kamer

Kamery mikroskopowe

Kamery OEM

Kamery z GIGE

Kamery analogowe

Dostawcy

Nasi partnerzy w tej kategorii
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Heard on the Internet

 

Imagination is more important than knowledge.

 Albert Einstein