Wybierz swój język

DEZYNFEKCJA UVC

Image
Image
Image


Urządzenia do dezynfekcji powietrza, cieczy i powierzchni stałych


Excelitas projektuje i produkuje rozwiązania ultrafioletowe do dezynfekcji powietrza, cieczy i powierzchni stałych.

Nasze technologie źródeł światła UVC obejmują UVC LED, ksenonowe i kryptonowe lampy błyskowe oraz lampy ekscymerowe, które spełniają różnorodne wymagania systemowe dla określonych zastosowań, które odgrywają kluczową rolę w ochronie naszej populacji i dezynfekcji naszego środowiska przed niebezpiecznym skażeniem mikrobiologicznym.

Dzięki sprawdzonej w praktyce wiedzy specjalistycznej w zakresie technologii UV i kompleksowej integracji rozwiązań fotonicznych, oferujemy szeroką gamę komponentów, modułów, systemów oświetleniowych i niestandardowych rozwiązań UVC „pod klucz”, aby sprostać złożonym wyzwaniom dezynfekcji mikrobiologicznej i wyeliminować szkodliwe patogeny.


Porównanie źródeł do dezynfekcji

 Light SourceUV LEDPulse XenonMercury VaporExcimer
 Cost$$$$$$$$$$
 Wavelength~265nm-280nm200nm-300nm254nm207nm-222nm with filter
 Advantage

• Small size

• Free of Hg

• Lower costPotentially “safer” than other UV sources (w/filter) 
• Low voltage• Broadband source• High efficiency
• SMD packages easy to mount

 Disadvantage  High cost per unit of energySupporting electronics are expensive• Contains Hg• Limited suppliers
• Less robust than other sources• Benefits unproven

• Limited sizes
Any questions?
Please contact us

Lampy ekscymerowe UVC


Lampy ekscymerowe Excelitas, produkowane w postaci liniowej i modułowej, generują wydajne i  bezpieczne dla oka światło ultrafioletowe o wąskim paśmie 222 nm,

Długość fali 222 nm okazała się skuteczna w zwalczaniu szerokiej gamy drobnoustrojów o długim okresie życia, idealna do systemów autonomicznych lub do zintegrowania z wieloma rozwiązaniami do dezynfekcji.


Ksenonowe lampy błyskowe UVC


Pulsacyjne ksenonowe źródła światła UV Excelitas oferują szerokopasmowe widmo UV przydatne w różnych zastosowaniach dezynfekcyjnych.

Nasze ksenonowe lampy błyskowe mogą być projektowane i produkowane na zamówienie w dowolnej geometrii z precyzją i ekonomią skali. Energie wejściowe wahają się od <1 dżula do >10 000 J, z mocami od kilku watów do wielu kilowatów. Te szerokie długości fali emisji promieniowania UV pulsacyjnego ksenonu są dostosowane do emisji w UV-C, eliminując wszelkie obawy o szczytową absorpcję mikroorganizmu.


Device DescriptionLamp ShapeQuartz Diameter/ mmArc / mmQuartz body -length/- diameter mmEnergy / WsUa min/VUa max/VTriggercoil
SG 305-2 (H)Linear840695400600ZS1052
BHQ 3798 (H)Helical7≈5542.5400500700ZS1052
CRQ 99128 (H)Ring12125601000500900ZS1052
DU 8902 (H)U-shape108260500650800ZS1052
GG 9902 (H)Linear103123555008002000ZS1031
JUQ 9903 (H) U-shape9370230336020004000ZS1031
SG 304-1 (H)Linear8100130100400660ZS1052

Kepri UVC Upper-Air Disinfection System


Źródła UVC oparte na technologii Chip-On-Board (COB) oparte na diodach LED oferują największą elastyczność przy najwyższym poziomie integracji wszystkich źródeł światła UVC. Excelitas oferuje możliwość pakowania gołych matryc LED w pakiety na poziomie komponentów dowolnej liczby w dowolnym kształcie i rozmiarze. Ponieważ pakiety te są nośnikami matryc, w dowolnym projekcie można zintegrować dowolną liczbę diod LED lub czujników. Liczba matryc na paczkę może wynosić od jednej kostki do tysiąca. Ograniczenia są nieograniczone i nie ograniczają się do długości fal UV.

Datasheet: EL09-50 Module

Niestandardowe rozwiązania w zakresie oświetlenia UVC LED

Niestandardowe rozwiązania w zakresie oświetlenia UVC LED Excelitas oferuje w pełni dostosowane rozwiązania do dezynfekcji UVC LED dostosowane do wymagań klientów w celu dostarczenia zoptymalizowanego rozwiązania bakteriobójczego. Te niestandardowe rozwiązania UVC mogą być unikalnie zaprojektowane i dostosowane do konkretnych zastosowań rynkowych, jednocześnie tworząc wartość dla klienta. Nasze doświadczenie inżynieryjne w zakresie projektowania obejmuje montaż diod LED na płytce drukowanej, konstrukcję optyczną zapewniającą optymalne dostarczanie światła, zarządzanie temperaturą, sterowanie zasilaniem z inteligentnym monitorowaniem i sprzężeniem zwrotnym, a także konstrukcję obudowy mechanicznej.


LED UVC Chip-On-Board Components


Oparty na diodach LED system Kepri™ UVC do dezynfekcji górnego powietrza zapewnia bezpieczną, skuteczną dezynfekcję w czasie rzeczywistym górnego poziomu powietrza w pomieszczeniu, niezależnie od liczby osób w nim przebywających. Silna energia UVC Kepri jest skuteczna przeciwko szerokiej gamie patogenów, w tym bakterii, pleśni i wirusów, takich jak te, które powodują COVID-19. Dzięki naprawdę wyjątkowej konstrukcji, nasz system dezynfekcji górnego powietrza Kepri UVC umożliwia bezpieczną i skuteczną dezynfekcję powietrza w pomieszczeniu bez emisji szkodliwego lub nieprzyjaznego dla środowiska ozonu.


OmniCure AC Series UVC LED Surface Disinfection Systems


OmniCure® od dziesięcioleci dostarcza swoim klientom wiodące w branży rozwiązania UV.
Wykorzystując sprawdzone platformy z serii AC, systemy dezynfekcji powierzchni UVC LED o tej samej jakości, solidności i funkcjach mogą być wykorzystywane do eliminacji szkodliwych patogenów.

Dzięki modułowej konstrukcji, którą można łatwo zintegrować i skalować liniowo, te produkty UVC LED oferują bezpieczniejsze, wolne od rtęci i ozonu rozwiązanie do zastosowań dezynfekcyjnych

Dostawcy

Nasi partnerzy w tej kategorii
Image

Usłyszane w sieci

 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

 Albert Einstein