Szukaj

LASERY GAZOWE

 

Lasery gazowe są stosowane w aplikacjach, które wymagają wiązek laserowych o długich koherencjach, bardzo wysokiej jakości wiązki lub pracy w trybie pojedynczym. Lasery gazowe są używane do przepływu prądu elektrycznego przez medium gazowe w celu wytworzenia wiązki. Typowe lasery gazowe obejmują neon-hel, argon lub dwutlenek węgla. Rodzaj zastosowanego gazu może determinować długość fali lasera, wydajność lub moc lub wpływać na nią.

 

W ofercie posiadamy m.in. lasery ekscymerowe i lasery CO2 kanadyjskiej firmy Light Machinery

Nasz drugi partner Edmund Optics oferuje szeroki wybór laserów gazowych, takie jak HeNe, argonowe lub CO2.

Z kolei linia laserów REO HeNe firmy Excelitas to wiodący wybór wysokowydajnych instrumentów HeNe ze względu na precyzyjną produkcję optyczną i możliwości powlekania IBS. Excelitas jest jedynym producentem, który wytwarza własne specjalistyczne lustra laserowe i integruje je z laserem HeNe. Wykorzystał doświadczenie w optyce, aby opracować unikalny, w pełni stabilizowany produkt laserowy, który stanowi idealne rozwiązanie dla oprzyrządowania laserowego i zastosowań metrologicznych, które wymagają dużej długości koherencji i wysokiej stabilności amplitudy.

 

Lasery neonowo-helowe są wielofunkcyjnym laserem powszechnie stosowanym w wielu zastosowaniach lasera małej mocy w placówkach edukacyjnych lub laboratoryjnych. Dostępne lasery HeNe mają dostrajalne długości fal.

Jonowe lasery argonowe są idealne do zastosowań w bliższym ultrafiolecie lub zakresie widzialnym.

Lasery na dwutlenku węgla są wykorzystywane w różnych aplikacjach, w tym w spektroskopii molekularnej, wykrywaniu gazu, monitorowaniu środowiska lub testowaniu kamer noktowizyjnych lub termowizyjnych.

Lasery eksymerowe są stosowane w procesach osadzania cienkich warstw laserem pulsacyjnym (PLD).

 

[ Reset Settings ]