Szukaj

RADIOMETRY

 

Urządzenia wykorzystywane do wykonywania pomiarów wielkości radiometrycznych dotyczących ilościowego określenia energii promieniowania w tym głównie irradiancji (strumień promieniowania na jednostkę powierzchni [W/m²]) mierzonej w zakresie od UV do NIR. Pomiary stosuje się do różnych zastosowań takich jak badanie medycznych systemów oświetleniowych opartych o LED lub lasery, pomiary powierzchni adhezyjnych w zakresie UV, pomiary układów laserowych w zakresie NIR w warunkach przemysłowych.  

W ofercie posiadamy zarówno zestawy jak i elementy, na bazie których można skonfigurować system pod konkretne zastosowanie.

W przypadku konfiguracji systemu na zamówienie możliwe są dwa rozwiązania:

  • kalibracja fabryczna
  • kalibracja za pomocą źródeł kalibracyjnych.

 Kalibracja fabryczna polega na skalibrowaniu całego zestawu (np. spektrometr-światłowód-dyfuzor, spektrometr-dyfuzor) przez producenta. Kalibracja jest ważna 1 rok lub do momentu odłączenia jednego elementu składowego np. dyfuzora).

Kalibrację własną można przeprowadzać wielokrotnie przy użyciu posiadanego źródła kalibracyjnego (w ofercie posiadamy różne LAMPY WZORCOWE).

 

W naszej ofercie większość spektrometrów może służyć do pomiarów radiometrycznych, pod warunkiem zapewnienia im stosownych parametrów jak np. zakres / czułość / rozdzielczość  względem planowanego zastosowania. Działają one w wybranym zakresie dokonując pomiarów względem długości fali.

Dostępne modele skonfigurowane:

  • STS-UV-RAD
  • STS-VIS-RAD
  • USB2000+RAD
  • FLAME-S-RAD

 

[ Reset Settings ]